Na sv. Václava se naši ministranti zúčastnili Ministrantského florbalového turnaje v Olomouci. Po mši sv. v katedrále, kterou slavil otec arcibiskup Jan, a vydatném obědě v jídelně semináře, začalo florbalové klání. Postavili jsme dva týmy a pojmenovali je Mořicova legie (jak jinak taky). V kategorii 6–9 let tvořili legii útočníci Janek Šiška a Péťa Mádlík, obránce Pepík Sysel a gólmanem byl Mariánek Sehnal. V kategorii 10–13 let náš tým tvořili Matěj Šiška a Petr Zahradníček v útoku, v obraně Michal Halász a v brance Ondra Zahradníček.
Starší legionáři začali turnaj bohužel prohrou hned s nejsilnějším soupeřem z Uherského Hradiště. S žádným dalším soupeřem však již neprohráli, takže v naší skupině skončili na pěkném druhém místě a nechali za sebou ministranty Zlína a Hradčovic. Zatímco Matěj a Petr se činili v útoku, Ondra v brance spolehlivě likvidoval nájezdy na naši branku. Michal Halász zase velmi příjemně zakončil duel s Hradčovicemi, když v rozhodujícím nájezdu překonal jejich gólmana.
Mladší legie našla z celé diecéze jediného vyzývatele – mladší ministrantský tým z Hradčovic. Na rozdíl od starších junioři nehráli systémem každý s každým, ale celkově sérii čtyř utkání, jejichž vývoj byl dramatický. První utkání naši s přehledem vyhráli. Ve druhém utkání za stavu 3:0 (!) pro soupeře ještě v poločase se Mořicova legie psychicky nejen nepoložila, ale naopak zejména díky Péťovi Mádlíkovi dokázala vývoj zápasu otočit, takže jsme nakonec vyhráli 4:3. Ve třetím utkání se dostavila únava a Hradčovice vyhrály 2:1. Nicméně v posledním utkání se naši legionáři opět rozstříleli naplno, góly do soupeřovy branky jen pršely, Pepík s Mariánkem navíc udrželi čisté konto naší obrany až do předposlední minuty, takže po výhře 8:1 pro nás již nebylo o čem diskutovat. Mořicova legie získala zlato a naši kluci první ostruhy z diecézního klání. Janek Šiška dokonce získal cenu pro nejpro-duktivnějšího střelce celého turnaje!
Máme tedy první zlatý pohár pro ministrantskou klubovnu. Velký dík za to patří Arnoštovi Bekárkovi, který jako nehrající kouč mistrně „dirigoval“ dění na parketu, rozestavění a taktiku legionářů. Pro mne i Petra Mádlíka staršího, který obětavě věnoval podpoře našeho týmu celý den, byl výkon našich ministrantů velkým povzbuzením do dnů příštích. Věřím, že i každého ve farnosti úspěch Mořicovy legie naplňuje hrdostí a prosím, abyste také našim klukům poklepali na rameno.
Martin Kvapilík