Ve středu 28. 9. 2022 jsme s ministranty putovali do Olomouce. Dopoledne jsme se účastnili poutní mše sv. v katedrále s Otcem biskupem Josefem Nuzíkem. Jak tam také zaznělo, je to "kostel č. 1 na Moravě" pro všechny moravské diecéze a je zasvěcen právě sv. Václavovi, který byl tvůrcem míru mezi národy ve své době a byl i v nemilosti u mnohých za své úsilí o křesťanskou podobu manželství a rodiny, protože mj. bojoval proti mnohoženství.

Odpoledne jsme se potom zúčastnili tradičního ministrantského Svatováclavského florbalového turnaje. Reprezentovala nás dvě družstva tj. jedna Mořická legie ve věkové kategorii 14-20 let a druhá legie "juniorů" v kategorii 10-13 let. Obě legie doplnili kluci z farnosti P. Marie a přínos "mariňáků" byl v obou družstvech zásadní. Starší kluci pod vedením kapitána Arnošta Bekárka úspěšně postoupili ze základní skupiny, ovšem v osmifinále bohužel narazili na nepřekonatelnou "zeď" „poloprofesionálních“ florbalistů ze Šternberka/Náměště, kterým i přes maximální nasazení podlehli. Je potřeba říci, že i naši přemožitelé následně narazili na soupeře o třídu lepšího, než byli sami. Naproti tomu legie juniorů se nedala a v závěrečných zápasech s výjimkou jediné prohry se zlatým týmem z Cholině naši borci nezaváhali a stříleli góly až do bronzu! Z našich vedle proslulého kanonýra Peti Mádlíka i Janek Šiška a Ondra Zahradníček a bylo nádherné vidět i zásahy Pepíka Sysla a Tomíka Doubravy. Góly padaly, kam měly!

Máme tedy již třetí pohár z třetí účasti na turnaji a prosím pochvalte naše legionáře, jak je uvidíte! Za požehnání do turnaje děkujeme P. Josefovi, děkujeme Petru Mádlíkovi st. za opětovnou podporu i koučování na místě, a také Rubanovým a Kapounkovým za zapůjčení aut a výstroje.

Svatým Václavovi a Mořici sláva a našim ministrantům zdar!

Martin Kvapilík

 

Mořická legie: Arnošt Bekárek, Petr Zahradníček, Matěj Šiška, Martin a Michal Halászovi, Ondra Doubrava a mariňáci Vojta Kapounek, Kuba Motyčka, Matěj a Kuba Chudějovi.

Mořická legie junior: Peťa Mádlík, Janek Šiška, Ondra Zahradníček, Pepa Sysel, Tomík Doubrava, a mariňáci Kuba Kapounek, Eliáš Maitner a Ondra Žvak.